Nonii-nonii. On aeg teha praegustele ja tulevastele kaalulangetajatele selgeks, et kui sa suudad väljaspool kodu müüdavale rasvasele ja kaloririkkale rämpstoidule kodus sarnase alternatiivi leida, ei ole selles midagi hullu, kui sa oma menüüs vastavat sõnavara kasutad (pitsa, burger, friikartulid, krõpsud jms). Kõike seda annab valmistada ka tervislikult, seni, kuni tooraine on värske, puhas ja tühjadest kaloritest vaba.
Leidsin oma pitsapõhja retsepti tegelikult juba mitu aastat tagasi Toidutare andmebaasist ja minu arust on see üks väärt retsept. Tavalisele pärmitaignapõhjale on see ideaalne alternatiiv. Tegemist siis koheva kohupiimapõhjaga, mis esialgu tekitab skeptilist suhtumist, kuid kõik, kes minu pitsat söönud, kiidavad pärast taevani. Alati pole vaja ju klassikaliselt läheneda :)
Kuna ma ei olnud pitsat küpsetanud umbes poolteist aastat, siis pidin paratamatult retseptis tegema mõned korrektuurid, st valge nisujahu asendasin täisteraspeltanisujahuga (võib kasutada ka tavalist täisteranisujahu või mingit muud täisterajahu, nt kaerajahu), kohupiimadest valisin lahjema variandi ning soola kogust vähendasin ka 2/3 võrra. Kõik, mis pitsa peale läheb, sõltub iga inimese fantaasiast, sest pitsa on ometi selline mõnus toit, kuhu saab ükskõik, mida peale panna.
Mina otsustasin seekorid kanapitsat teha ja kirjutan selle retsepti kogustega, mida reaalselt kasutasin. Absoluutselt igaühe enda valik, mis koguses täidist põhjale panna. Mulle meeldib, kui kodune pitsa on suur ja paks, rikkalikult manti täis.
Põhja jaoks läheb vaja:
500 g lahjat kohupiima
5-6 muna (piirdusin seekord viiega)
1 tl soola (5 g)
18 spl täisteraspeltanisujahu (~180 g)
5 tl küpsetuspulbrit (~35 g)
Pane kohupiim kaussi, löö sinna juurde munad. Klopi kõik segamini et tekiks ühtlane mass. Teises kausis sega kuivained (jahu, küpsetuspulber ja sool). Lisa kuivained kohupiimasegule ja sega ühtlaseks. Tainas peaks muutuma kohevaks ja õhuliseks. Kui see on liiga kuiv, lisa paar supilusikatäit külma vett.
Vala tainas küpsetuspaberiga kaetud ahjuplaadile ja aja ühtlaselt laiali. Ka siin aitab tööd lihtsamaks teha märg lusikas, mida aeg-ajalt vette tuleb kasta.
Täidise jaoks on vaja:
300 g jogurti-tilli kanafileed (Tallegg)
1 sibul (~55 g)
1 spl õli
2 keskmist paprikat (240 g)
175-200 g marineeritud kurke
155 g porrulauku
1,5 suuremat tomatit (~300 g)
2 keedetud muna
150 g konservananassi
300 g juustu (kindlasti 10 %-list)
1-2 spl tomatikastet või ketšupit
Pitsamaitseainet/itaalia ürdisegu
Haki sibul, prae õlis klaasjaks. Lõika kanafilee väikesteks tükkideks ja lisa sibulale. Prae kuldpruuniks. Haki paprika, kurgid ja porru. Viiluta tomat ja munad. Riivi juust. Määri pitsapõhjale tomatikaste või ketšup. Lisa kana-sibulasegu, marineeritud kurk, paprika ja porru. Lao peale muna- ja tomativiilud ning viimasena lisa ananassikuubikud. Raputa peale maitseained ning küpseta 200 kraadi juures 25-35 min (ma ausalt öeldes pole kella kunagi jälginud, seega ei tea täpset küpsemise aega...). Seejärel lisa riivitud juust ja lase veel ahjus soojeneda, kuni juust on sulanud.
Nüüd ei jää muud üle, kui ainult nautida seda mõnusalt paksu ja rikkaliku kattega kodust pitsat.
100 g minu kodust kanapitsat sisaldab:
Energiat 116 kcal
Rasvu 3,83 g
Valku 11,8 g
Süsivesikuid 8,74 g
Kiudaineid 1,13 g
No comments:
Post a Comment